baner 19 marzec
2 baner
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Warsztaty z siana w Muzeum Ziemi Limanowskiej

Warsztaty z siana w Muzeum Ziemi Limanowskiej

Treść

        W miniony czwartek uczniowie uczęszczający na świetlicę brali udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Ziemi Limanowskiej.

Z bogatej oferty instytucji, zostały wybrane warsztaty z siana, podczas których dzieci z pomocą opiekunów oraz pracowników muzeum wykonywały króliki. Po skończonych zajęciach, uczniowie mogli zabrać ze sobą na pamiątkę wykonane prace. Drugą częścią wycieczki było obejrzenie ekspozycji muzealnych pod przewodnictwem pani kustosz oraz krótkiego filmu dotyczącego początków powstania miasta Limanowa.

Jedną z atrakcji była nowoczesna, interaktywna wystawa o tematyce poświęconej I wojnie światowej. Uczniowie mogli zobaczyć kwaterę sztabu polowego z okresu I wojny światowej, w której znajdowały się: modele postaci w mundurach, repliki broni, gabloty zawierające zabytki z bitwy limanowskiej, plansze wystawowe, jak również stół multimedialny – stół sztabowy w którym zwiedzający znaleźli interaktywną mapę bitwy. Wszystko opatrzono głosem lektora i efektami dźwiękowymi. Kolejne odwiedzone wystawy to kolekcja dewizek, przekazana w 2014 r. do limanowskiego muzeum przez śp. Grzegorza Jońca oraz „Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu” poświęcona dziejom aptekarstwa stworzona wspólnie przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej i Muzeum w Kieżmarku. Ostatnią z obejrzanych była wystawa dotycząca ministra spraw zagranicznych II RP Józefa Becka.

Wyjazd okazał się ciekawym pomysłem spędzenia wolnego czasu oraz lekcją historii.

T. Nowak

162401