baner 19 marzec
2 baner
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości

Uroczysta akademia z okazji 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości

Treść

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

 

          Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów. Podtrzymując tradycję o godzinie 11.11 wybrzmiał nasz hymn narodowy. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju, łącząc pokolenia i wsłuchując się w słowa naszych najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Ich wykonawcami byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej szkoły.

Akademię przygotowali:

Barbara Kuś, Marta Leśnik-Czech, Edwarda Jaworska-Ślimak

i Wojciech Kęska.

 


W realizacji akademii wykorzystano sprzęt, który zakupiono z programu „Laboratoria Przyszłości"

►aparat: aparat cyfrowy z funkcją kamery Canon EOS M50 Mk II + obiektyw 18-150mm STM -Black + karta pamięci Extreme Pro SDXC 64 GB 170/90 MB/s,

►statyw: Benro KH 25P.


Nasza szkoła otrzymała środki finansowe na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki czemu możliwe było zakupienie stosownego sprzętu. Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, która jest realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

162415