szkola
baner 3 got
wiosna 2021 new
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

XIV SPARTAKIADA SPORTOWA

Treść

     W dniu 28 maja 2024 r uczniowie z Naszej szkoły uczestniczyli w XIV Spartakiadzie Specjalnej organizowanej przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej. Swoją obecnością zawody uświetnili przedstawiciele władz Miasta i Gminy Limanowa, ksiądz proboszcz Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, który udzielił błogosławieństwa uczestnikom oraz grono nauczycielskie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej na czele z Panią dyrektor a także ratownicy medyczni, którzy czuwali nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników.

Spartakiada Specjalna tak jak przystało na igrzyska rozpoczęła się muzyką i uroczystym wniesieniem znicza olimpijskiego, który zapalny jest w dniu rozpoczęcia igrzysk olimpijskich. Zawodnicy rozpoczęli zmagania od tanecznej rozgrzewki połączonej z pokazem artystycznym w wykonaniu uczennic ze szkoły w Limanowej. Po części oficjalnej nastąpił czas sportowych zmagań i przyjemnej rywalizacji!

W wydarzeniu brali udział uczniowie klasy I oraz IV rywalizując i mierząc się z rożnymi konkurencjami sportowymi między innymi:siedmiomilowe kroki, rzuty do pudła, zbijanie pachołków, wieża, wyborowy strzelec i wiele innych równie interesujących!

Całość wydarzenia została uświetniona przez aspekt muzyczny oraz słowa zaproszonych gości zagrzewające do rywalizacji. Uczestnicy mogli liczyć na miłą i przyjazną atmosferę, słodki poczęstunek oraz kiełbaski. Zawodnicy reprezentujący Naszą szkołę byli pełni energii i zaangażowania , chętnie brali udział w aktywnościach i osiągali wysoką punktację w konkurencjach. Po zakończonych igrzyskach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz medali i nagród rzeczowych dla każdego uczestnika.

Reprezentanci Naszej szkoły wykazali się sprytem, odwagą i przestrzeganiem zasad uczciwej gry. Uśmiech nie schodził z ich twarzy!

Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwości uczestnictwa w tak wspaniałym wydarzeniu. Gratulujemy Naszym zawodnikom!

M. Florek, L. Witkowska

 

207128