szkola
baner 3 got
wiosna 2021 new
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Sukcesy naszych uczennic w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Finał konkursu historycznego i geograficznego.

Treść

"Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."

James Madison

      Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia — jaki i przygotowującego go nauczyciela — zaangażowania i wielu godzin pracy. Sprawdzają one nie tylko wiedzę, ale również pasję do nauki, ponieważ zadania na każdym etapie konkursu są na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku szkolnym taką ciężką, wielomiesięczną pracą wykazały się 2 uczennice naszej szkoły:

• Justyna Florek – uczennica klasy siódmej, która wystartowała w Małopolskim Konkursie Geograficznym. Jej opiekunem naukowym był Pan Marek Kłodnicki. Justyna w etapie wojewódzkim w Krakowie osiągnęła bardzo wysoki wynik 75 punktów na 80 możliwych (94%) i uzyskała tytuł finalisty tego konkursu,

• Aleksandra Czepiel – uczennica klasy ósmej, która brała udział w Małopolskim Konkursie Historycznym. Jej opiekunem naukowym była Pani Małgorzata Śmiałek. Również Ola w etapie wojewódzkim w Krakowie uzyskała bardzo wysoki wynik 55 punktów na 70 (79%) i została finalistką tego konkursu.

Uczennicom gratulujemy wytrwałości, pracowitości, szerokiej wiedzy, odporności na stres, a także wielkiego talentu, dzięki któremu osiągnęły takie wybitne wyniki w konkursach przedmiotowych. Życzymy im kolejnych edukacyjnych sukcesów i mamy nadzieję, że w przyszłości nauka nadal będzie dla nich niezwykle fascynującą przygodą, która umożliwi im rozwijanie dalszych pasji i zainteresowań.

Wyrazy podziękowania kierujemy również do Rodziców obu uczennic, którzy na każdym etapie konkursu wspierali je i motywowali do dalszej nauki.


Do wykonania powyższych zdjęć wykorzystano aparat cyfrowy z funkcją kamery Canon EOS M50 Mk II + obiektyw 18-150mm STM - Black z kartą pamięci Extreme Pro SDXC 64 GB 170/90 MB/s,, który zakupiono z programu „Laboratoria Przyszłości".


Nasza szkoła otrzymała środki finansowe na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki czemu możliwe było zakupienie stosownego sprzętu. Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, która jest realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

207101