szkola
baner 3 got
wiosna 2021 new
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Punktacja MOS. I miejsce dziewcząt w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego.

Treść

      Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego opublikował klasyfikację szkół za współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok szkolny 2023/2024. W klasyfikacji dziewcząt ur. 2011 i młodsze I miejsce zajęły dziewczęta ZSPiP Słopnice zdobywając 47pkt. Chłopcy uzyskali 10 lokatę z dorobkiem 20,5pkt. Suma punktów dziewcząt i chłopców uplasowała nas na czwartej pozycji wśród najlepszych szkół w Powiecie Limanowskim. I miejsce w kategorii chłopców zajęła SP1 Mszana Dolna.

W Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci ur. 2011 i młodsze punktowały 63 szkoły. Najlepsze okazały się reprezentacje:

1. SP 1 Mszana Dolna,

2. SP 3 Limanowa,

3. SP Poręba Wielka,

4. ZSPiP Słopnice,

5. ZSiP Olszówka,

6. ZSP 4 Limanowa.

O miejscu w klasyfikacji szkół decydują punkty, które drużyny zdobywają za zajęte miejsca w dyscyplinach indywidualnych i drużynowych. Punktacja w dyscyplinach indywidualnych prowadzona jest dwustopniowo. Zawodnik za zdobycie I miejsca otrzymuje 13pkt. i tak kolejno do XII miejsca, za które otrzyma 1 pkt. Punkty są sumowane i określają miejsce szkoły w danej dyscyplinie, a następnie przyznawane są punkty tak jak za miejsca w rywalizacji zespołowej. W rywalizacji zespołowej drużyny za zdobycie miejsc od I – VI otrzymują punkty według następujących zasad:

I miejsce – 9pkt

II miejsce – 7pkt

III miejsce – 5pkt

IV miejsce – 4pkt

V miejsce – 3pkt

VI miejsce – 2pkt

Za udział – 1pkt

Zbilansowane punkty za starty w zawodach sportowych w kategorii dziewcząt i chłopców decydują o kolejności szkół we współzawodnictwie sportowym.

Gratulujemy:)

Marcin Gancarczyk

 

213144