szkola
baner 3 got
wiosna 2021 new
wiosna new b
Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Warsztaty dla dziewcząt z kosmetolog

Treść

     Dnia 3 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty kosmetologiczne dla dziewcząt, których celem było promowanie zdrowego podejścia do pielęgnacji skóry młodzieńczej oraz normalizowanie problemów skórnych wśród nastolatków, co miało na celu wzmocnienie samooceny. Warsztaty prowadziła Pani Katarzyna Orzeł doświadczona kosmetolog z Mszany Dolnej. W wydarzeniu brały udział uczennice klasy 7 i 8.

Cele warsztatów:

- edukacja na temat pielęgnacji skóry młodzieńczej – uczestniczki dowiedziały się o podstawowych zasadach dbania o skórę, takich jak codzienne oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przed słońcem,

- normalizowanie problemów skórnych – uświadomienie młodym dziewczętom, że problemy skórne są powszechne w ich wieku i można sobie z nimi skutecznie radzić dzięki odpowiednim nawykom pielęgnacyjnym,

- wzmacnianie samooceny – poprzez edukację i praktyczne porady kosmetologiczne, uczestniczki miały poczuć się pewniej siebie i być bardziej świadome swojej urody.

Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia, w którym przedstawiono cel zajęć. Następnie prowadząca, pani Katarzyna omówiła podstawowe zasad pielęgnacji skóry młodzieńczej. Podczas prezentacji poruszono takie tematy jak: rodzaje cery, codzienna pielęgnacja, problemowe obszary skóry oraz jak dobierać odpowiednie kosmetyki. Uczennice miały również okazję obejrzeć różne produkty pielęgnacyjne.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Orzeł za przeprowadzenie warsztatów.